Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, które dostarcza Klientów

Webinar – Tania Prezentacja Internetowa

Zdjęcie autorstwa Ambro

Webinar (zwany także Webcastem) to prezentacja audio-video na żywo, przez Internet. Uczestnicy słuchają i widzą wykładowcę, mogą też zadawać mu pytania.

Firma może bardzo małym nakładem kosztów zorganizować Webinar, by zaprezentować swoje produkty lub usługi, sposoby ich użycia, porady, nowości rynkowe, lub też oferować wsparcie i pomoc techniczną. Dzięki Webcastom Twoja firma pokaże, jak dobrze orientuje się w rynku, jak wyjątkowo traktuje swoich klientów oraz jakie ma nowe produkty i usługi.

Jeśli chcesz wypromować swoją firmę, zorganizuj Webcast!

Webinar i Webcast - Tanie prezentacje internetowe dla firm

Zalety Webinarów i Webcastów

Webinary (od angielskiego web seminar - seminarium internetowe) umożliwiają wykładowcom i uczestnikom emisję tekstu (w tym zadawanie pytań, quizy i testy), głosu, wideo (widocznego przez kamerę internetową - możesz zademonstrować swój produkt!), pokaz prezentacji i slajdów (przygotowanych wcześniej np. w PowerPoincie lub jako PDF), pokazywanie pulpitu (by wiedzieć dokładnie co gdzie kliknąć) oraz udostępnianie plików (np. broszur).

Z tymi możliwościami możesz bez problemu zorganizować wideokonferencje, szkolenia i nauczanie zdalne (eLearning) oraz prezentacje, docierając do Internautów z całego kraju, a nawet świata!

Za uczestniczenie w Webinarze możesz pobierać opłatę, jednocześnie na nim zarabiając. Możesz też organizować go za darmo dla stałych klientów, lub dla wszystkich, ale np. przy zgodzie na wysyłanie informacji o nowych produktach w przyszłości. Webinary mogą znacznie poszerzyć grono Twoich klientów.

Webcasty możesz nagrywać i później udostępniać (za darmo lub za opłatą) na swojej stronie dla chętnych, których ominęła prezentacja na żywo. W przeciwieństwie do pokazów organizowanych poza Internetem, te łatwo więc ponownie zaprezentować.

Ile kosztuje Webinar i Webcast?

W Polsce organizacją Webinarów i Webcastów zajmuje się niewiele firm. VidCom oferuje swoje usługi od 90zł miesięcznie, zaś Multiscreen od 200zł miesięcznie.

Wśród systemów anglojęzycznych warto wyróżnić dobry WebEx, z którego usług korzysta między innymi firma Google. Miesięczna opłata jest ustalana z konsultantem w oparciu o nasze potrzeby. Podstawowy pakiet kosztuje $50 miesięcznie. Bardzo popularny jest także GotoMeeting, dostępny w tej samej cenie.

Istnieje też darmowe oprogramowanie do Webinarów i Webcastów - anglojęzyczny AnyMeeting. Jest trochę słabej rozwinięty, pozwala na uczestniczenie do 200 osób i wyświetla reklamy, jednak na próby tej formy promocji firmy zdecydowanie wystarczy.

Darmowe strumieniowanie audio i video przez uStream i LiveStream

Strumieniowanie (czyli nadawanie) obrazu i dźwięku można też realizować przy pomocy darmowych stron anglojęzycznych uStream.tv oraz JustIn.tv. Oferują one także chat tekstowy. Autor transmisji może przełączyć nadawanie obrazu i dźwięku na innego użytkownika, który operuje inną kamerą.

Zorganizowanie transmisji przy pomocy uStream i JustIn.tv jest bardzo proste. Serwisy te nie pozwalają jednak na tak wiele, jak rozwiązania stworzone specjalnie na cele wideokonferencji, opisane powyżej. Na przykład, nie mamy do dyspozycji modułu pytań i odpowiedzi, nie możemy załączać plików (można najwyżej na chacie podać odnośnik do ich pobrania), organizować ankiet, czy pobierać opłat za oglądanie transmisji (z wyjątkiem emitowania reklam w przerwach).

Chociaż uStream i JustIn.tv wydają się trochę nieprofesjonalne, są bardzo popularne. Na dobry początek warto ich używać, następnie przechodząc do AnyMeetingu, WebExu lub rodzimych rozwiązań, opisanych powyżej.

Zdjęcie autora: Krzysztof Trynkiewicz - Manager pozycjonowania

Autor: Krzysztof Trynkiewicz - Manager SEO w agencji Sukces Strony

Manager pozycjonowania z 15-letnim doświadczeniem opartym na pracy przy kilkuset projektach, w tym międzynarodowych z ruchem powyżej 150 milionów miesięcznych użytkowników. Analityk sklepów internetowych, programista, autor publikacji prasowych, wywiadów w telewizji, radiu i prasie. Prelegent konferencji. Nadzorca systemu WordPress w Polsce. Absolwent kierunku Informatyka na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pozycjonujemy strony internetowe. Od 5 lat w czołówce Polski!

Pozycjonowanie stron internetowych

Od 5 lat i obecnie zajmujemy miejsce w ścisłej czołówce w wynikach wyszukiwania Google wyrażenia "pozycjonowanie stron internetowych" na całą Polskę, wyprzedzając przy tym niemal milion witryn konkurencji, która specjalizuje się dokładnie w oferowaniu pozycjonowania.

Jeśli Ty też chcesz osiągnąć sukces, zapoznaj się z naszą ofertą pozycjonowania stron internetowych lub jeśli chcesz pozycjonować samodzielnie - z naszym kursem pozycjonowania bez nauki informatyki!