Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, które dostarcza Klientów

Sprzedaż na Allegro

Sprzedaż internetowa na Allegro

Zdjęcie autorstwa vichie81

Na aukcjach internetowych możesz tanio kupić i drogo sprzedać przedmioty, rozszerzając tym samym zakres Twojej sprzedaży internetowej.

Sprzedaż na Allegro nie polega tylko na licytowaniu "kto da więcej". Jeśli sprzedawca określi cenę przedmiotu, można go wykupić natychmiast, nie licytując (tzw. opcja "Kup teraz"). W przypadku serwisu aukcyjnego Świstak, można też złożyć indywidualną ofertę cenową sprzedającemu.

Sprzedaż na Allegro w praktyce

Pamiętać należy, że kupującym w trybie "Kup teraz" przysługuje to samo prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od jego otrzymania, co w przypadku zakupów w sklepie internetowym. Prawo to nie obowiązuje w przypadku wygranych licytacji. Z kolei sprzedający jest zabezpieczony przed sprzedażą przedmiotu po niekorzystnej cenie przez podanie minimalnej ceny, od której zobowiązuje się sfinalizować zakup. Niektórzy sprzedający umieszczają w tytule aukcji "BCM", co oznacza, że aukcja jest Bez Ceny Minimalnej - za ile się wylicytuje, za tyle się kupi (nawet, jeśli będzie to 1zł).

Jeżeli mamy sklep internetowy, możemy zlecić informatykowi zintegrowanie go z serwisem aukcyjnym w taki sposób, że dodanie przedmiotu do sklepu spowoduje automatyczne utworzenie aukcji w serwisie internetowym, co zaoszczędzi nam sporo czasu. Takie wdrożenie może jednak kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Można zamiast tego zainwestować w oprogramowanie pomagające w zarządzaniu aukcjami. Generuje ono druki pocztowe do naklejenia na paczki, pozwala na śledzenie przesyłek, księgowanie płatności itp... Popularnym w Polsce rozwiązaniem jest Sello. Kosztuje 15zł w miesięcznym abonamencie i znacznie ułatwia sprzedaż na Allegro.

Przesyłki możemy wysyłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kuriera. Popularne firmy kurierskie to GLS, DPD, UPS i DHL. Warto jednak skorzystać z usług pośrednika, który dzięki dużej liczbie zleceń ma rabaty w powyższych firmach, obniżające koszty nadania ponad dwukrotnie. Najtańszym i jednocześnie solidnym pośrednikiem jest KurJerzy. Nie zapomnijmy dołączyć do przesyłki rachunku i zapłacić podatku od sprzedaży na Allegro!

Serwisy aukcyjne w Polsce i na świecie

Według serwisu Aukcjostat, w Polsce aż 83% rynku aukcji (13 milionów jednocześnie otwartych licytacji) obsługuje Allegro, zaś tylko 1,5% - eBay Polska. Zaskakuje zwłaszcza fatalny wynik tego ostatniego, bowiem na rynku międzynarodowym eBay jest absolutnym monopolistą - obsługuje ponad 60% aukcji na świecie (setki milionów jednocześnie licytowanych przedmiotów). Polska wersja serwisu wyszukuje przedmioty sprzedawane w innych krajach i vice versa. Jedynym rywalem eBaya jest eBid z łącznie kilkunastoma milionami jednoczesnych licytacji przeprowadzanych w różnych krajach. Poszczególne kraje mają też często swoje rodzime serwisy aukcyjne, które skutecznie konkurują z eBayem - np. w Polsce najpopularniejsza jest sprzedaż na Allegro.

Zdjęcie autora: Krzysztof Trynkiewicz - Manager pozycjonowania

Autor: Krzysztof Trynkiewicz - Manager SEO w agencji Sukces Strony

Manager pozycjonowania z 15-letnim doświadczeniem opartym na pracy przy kilkuset projektach, w tym międzynarodowych z ruchem powyżej 150 milionów miesięcznych użytkowników. Analityk sklepów internetowych, programista, autor publikacji prasowych, wywiadów w telewizji, radiu i prasie. Prelegent konferencji. Nadzorca systemu WordPress w Polsce. Absolwent kierunku Informatyka na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Darmowa książka dla planujących otworzenie sklepu internetowego

Książka Zamawianie stron i sklepów internetowych od A do Z

Jeśli planujesz założenie sklepu internetowego zobacz naszą ofertę tworzenia sklepów i koniecznie pobierz i przeczytaj naszą książkę elektroniczną "Zamawianie stron i sklepów internetowych od A do Z". Dowiesz się z niej między innymi:

  • które oprogramowanie wybrać
  • jak sprawdzić wykonawcę
  • jakie są całkowite koszty
  • co będzie potrzebne
  • na co zwrócić uwagę
  • jak założyć stronę wielojęzyczną
  • co zagwarantuje sukces sklepu
  • jakie treści muszą znaleźć się na stronie

Kliknij, by pobrać książkę ZA DARMO!