Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, które dostarcza Klientów

PSS 001 : Jak Pozyskać Ruch na Stronę Internetową?

Jak pozyskać ruch na stronę internetową?

Oto pierwszy odcinek Podcastu Sukces Strony! Opowiem w nim między innymi o:

  • zmianach w wyszukiwarce Google wprowadzonych w lutym,
  • nowych możliwościach reklamy na Facebooku,
  • przydatnych, mało popularnych dodatkach do strony,
  • uniwersalnych i chwytliwych pomysłach na artykuły na Twoją stronę,
  • oraz o pozyskiwaniu ruchu na Twoją witrynę internetową!

Podcastu możesz posłuchać przez poniższy odtwarzacz, pobrać jako plik MP3 lub przez iTunes lub RSS.

Zachęcam do komentowania!

[powerpress]

Subskrypcja nowych odcinków przez komórki: RSS i iTunes dla podcastu: iTunes dla iPhone'a, iPada oraz iPoda, RSS i iTunes dla podcastu: RSS dla Androida i BlackBerry.

Zapis tekstowy podcastu zostanie opublikowany później :)

Odnośniki do omawianych tematów i narzędzi

Akcje do wykonania

Po odsłuchaniu tego odcinka podcastu powinieneś wykonać następujące akcje:

  1. Sprawdź, czy na Twój telefon można wgrać aplikację, która automatycznie pobierze nowe odcinki podcastu (wpisz "podcast" w wyszukiwarce aplikacji Androida, iPhone'a i BlackBerry). Jeśli tak, zainstaluj ją i podłącz pod nią niniejszy podcast. Poszukaj także innych ciekawych podcastów (zapewne będą po angielsku, po polsku polecam Małą Wielką Firmę).
  2. Włóż i zawsze trzymaj w kieszeni kurtki słuchawki douszne.
  3. Jeśli masz sklep internetowy, zleć informatykowi wdrożenie mikroformatów (ang. rich snippets).
  4. Przejrzyj, czy nowe grupy docelowe dla reklam na Facebooku nie są dla Ciebie atrakcyjne.
  5. Przejrzyj i rozważ ofertę szkoleń Search Marketing Week (już nieaktywne).
  6. Jeśli jeszcze nie używasz statystyk Google Analytics, załóż darmowe konto i zleć informatykowi zainstalowanie kodu na Twojej stronie (kwestia maksymalnie 50zł).
  7. Zleć informatykowi wdrożenie systemu sprawdzającego, do jakich serwisów spolecznosciowych są zalogowani odwiedzający Twoją stronę Internauci (patrz: instrukcja dla WordPressa lub dowolnej innej strony). Jeśli zauważysz przewagę jednego z serwisów, promuj na swojej witrynie konto firmowe wlaśnie tego serwisu.
  8. Napisz kilka tematów artykułów według omawianych w tym odcinku 17 wzorców i zleć komuś napisanie właściwej treści
  9. Jeśli używasz WordPressa, zainstaluj wtyczkę SEO SearchTerms Taggins 2
  10. Zobacz, do kogo linkuje konkurencja - może znajdziesz nowych partnerów biznesowych?
  11. Załóż konto na Facebooku i Google+, a następnie zleć informatykowi zainstalowanie na swojej stronie kodu promującego te konta. Nie musisz od razu pisać na bieżąco w tych serwisach społecznościowych - ważne, byś gromadził fanów. W miarę możliwosci próbuj publikować wpisy przynajmniej raz na tydzień.
  12. Rozważ, które z wymienionych w tym odcinku form promocji dobrze pasują do Twojego biznesu (pozycjonowanie, płatne reklamy, media społecznościowe, komentowanie na blogach i forach dyskusyjnych, filmy na YouTube, podcast, bannery u partnerów biznesowych, artykuły gościnne, korzystanie z ich list mailingowych, promowanie świetnego artykułu na Wykopie, filmy instruktażowe na Spryciarze.pl, artykuły przesyłane do portalów i prasy, działania offline (wizytówki, reklamy uliczne, ulotki), promocja w serwisach zakupów grupowych, promocja w wyszukiwarkach i katalogach branżowych, promocja w serwisach lokalnych, serwisy recenzujące usługi).
  13. Dopisz swój adres e-mail do mojego newslettera (wypełnij formularz pod artykułem), śledź mnie na Facebooku lub Google+.
  14. Przeprowadź darmową analize swojej strony.
Zdjęcie autora: Krzysztof Trynkiewicz - Manager pozycjonowania

Autor: Krzysztof Trynkiewicz - Manager SEO w agencji Sukces Strony

Manager pozycjonowania z 15-letnim doświadczeniem opartym na pracy przy kilkuset projektach, w tym międzynarodowych z ruchem powyżej 150 milionów miesięcznych użytkowników. Analityk sklepów internetowych, programista, autor publikacji prasowych, wywiadów w telewizji, radiu i prasie. Prelegent konferencji. Nadzorca systemu WordPress w Polsce. Absolwent kierunku Informatyka na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pozycjonujemy strony internetowe. Od 5 lat w czołówce Polski!

Pozycjonowanie stron internetowych

Od 5 lat i obecnie zajmujemy miejsce w ścisłej czołówce w wynikach wyszukiwania Google wyrażenia "pozycjonowanie stron internetowych" na całą Polskę, wyprzedzając przy tym niemal milion witryn konkurencji, która specjalizuje się dokładnie w oferowaniu pozycjonowania.

Jeśli Ty też chcesz osiągnąć sukces, zapoznaj się z naszą ofertą pozycjonowania stron internetowych lub jeśli chcesz pozycjonować samodzielnie - z naszym kursem pozycjonowania bez nauki informatyki!

10 odpowiedzi na “PSS 001 : Jak Pozyskać Ruch na Stronę Internetową?”

  1. Tomasz Chrobak pisze:

    Bardzo ciekawy podcast. Czekam na następne treści. Słuchało się bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić. :)
    Pozdrawiam.

  2. Teo Lewandowski pisze:

    Mnie też się podobał podcast i był wyczerpujący, jestem artystą i mam na razie stronę darmową na blogspot i tam analiza jest już w stronie i wiele gotowych udogodnień.
    Na razie uczę się na niej żeby stworzyć płatną.
    Skorzystam z paru sugestii.
    Dziękuję i pozdrawiam,
    Bogdan.

    • Ciesze się, że porady się przydadzą :)
      Blogspot jest niezłym miejscem na założenie darmowej strony, bo później można przenieść ją na własny, płatny serwer bez dużej straty w liczbie wizyt. Jeśli będziesz to chciał zrobić w przyszłości, najpierw wykup domenę i przekieruj swój blog w ustawieniach Blogspotu na tą domenę, a po dwóch dniach zrób migracje wpisów na nowy serwer, dzięki czemu adres strony się nie zmieni, a początkowa moc adresu TwojLogin.blogspot.com przejdzie na nową domenę :)

  3. KupięZlecę.pl pisze:

    Bardzo przydatna idea dawki wiedzy do ucha i dobrze zrobiona, tekst lekko się słucha, jest zrozumiały i przydatny. Uprzyjemnił mi gotowanie obiadu :) Gdyby każda wiedza tak była prezentowana, bylibyśmy dużo mądrzejsi! :)

  4. Madziunia pisze:

    slicznie:) brawo!

  5. Zbigniew Grabowski pisze:

    Dzięki za zwrócenie uwagi na mikroformatowanie. Przemyślę konstrukcję raz jeszcze i zabieram się do wdrażania proponowanych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *