Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, które dostarcza Klientów

Menu

Ile Kosztuje Strona Internetowa? Sprawiedliwy Cennik

Ile kosztuje strona internetowa?Zdjęcie autorstwa digitalart

Ile powinno kosztować zrobienie strony internetowej? Jaka jest cena utrzymania witryny WWW?

Ceny stron internetowych wahają się od 50 złotych do 25.000 złotych. Tak duża rozbieżność podyktowana jest kilkoma czynnikami:

 • funkcjonalnością tworzonej strony,
 • profesjonalizmem wykonawcy,
 • czasem wykonania - niekiedy.

W tym artykule omówimy, jak te elementy wpływają na koszt stworzenia witryny i jaka jest sprawiedliwa cena za wykonanie strony.

Ile powinna kosztować strona - wizytówka?

Funkcje, w które ma być wyposażona witryna internetowa mają bezpośrednie przełożenie na koszt jej wykonania.

Podstawowa wersja, zwana zazwyczaj "wizytówką", zawiera kilka podstron z informacjami o firmie, jej produktach lub usługach i sposobem kontaktu wraz z mapą dojazdu. Do nawet drobnego zmodyfikowania treści wizytówki potrzebna jest każdorazowo odpłatna pomoc programisty.

Wizytówka jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa - miejscem na podstawowe informacje o firmie. Taka witryna nie nadaje się do marketingu i osiągnięcia sukcesu w Internecie.

Sprawiedliwa cena za wykonanie takiej strony to 1500 - 3000zł, zależnie od umiejętności graficznych wykonawcy.

Ile powinien kosztować CMS?

Obecnie prawie nie tworzy się już stron - wizytówek, ponieważ właściciele mają potrzebę edytowania treści podstron, a nie chcą płacić za każdą zmianę. W tym celu witrynę wyposaża się w panel administracyjny, w którym można ręcznie edytować podstrony przy pomocy narzędzi bardzo przypominających te z Worda (przyciski pogrubienia, wstawienia odnośnika itp.).

Taka "dynamiczna" strona nosi nazwę Systemu Zarządzania Treścią (powszechnie używa się skrótu CMS z angielskiego "Content Management System").

Cena CMSu powinna mieścić się w zakresie od 3000 do 6000 złotych - zależnie od tego, jak zdolny jest wykonawca i jak dużo elementów na stronie będzie można zmieniać ręcznie (np. czy będzie można dodać zupełnie nowy dział z poziomu panelu administracyjnego).

Jeśli Twój budżet nie jest tak wysoki, możesz założyć witrynę samodzielnie przy pomocy naszego szczegółowego poradnika krok-po-kroku, co kosztuje łącznie 400zł - kliknij, by kupić instrukcję samodzielnego założenia i prowadzenia strony (łączne koszty zakupu poradnika i założenia strony: 400zł). Wiedza informatyczna nie jest wymagana - jeśli potrafisz wysłać e-mail, poradzisz sobie z tym zadaniem.

Jeśli wykonawca strony jest ekspertem i wyposaża stronę w dodatki automatycznie wspomagające pozycjonowanie (osiąganie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google), zabezpieczające stronę, robiące automatyczne kopie zapasowe na wypadek awarii i inne, to jego usługi z pewnością będą droższe - należy liczyć się z wydatkiem od 4000zł do 9000zł.

Zapoznaj się z naszą ofertą tworzenia stron, by poznać szczegóły i nasze ceny.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Rozbudowanymi systemami CMS są sklepy internetowe. Oprócz standardowego podziału produktów na kategorie, mogą one być wyposażone w automatyczne płatności kartą kredytową przez odwiedzających, system wystawiania faktur, automatyczny system publikacji nowych produktów jako aukcje na Allegro itp...

Sprawiedliwy cennik powinien wskazywać minimalny koszt wykonania sklepu internetowego na 4000zł (bez płatności kartą, indywidualnej szaty graficznej itp.), przy czym jeśli sklep wykonuje profesjonalista lub ma być wyposażony w powyższe moduły, to cena może wzrosnąć nawet do 15.000zł. Zazwyczaj ostateczne wyceny zawierają się w przedziale od 6000zł do 10.000zł.

Zapoznaj się z naszą ofertą tworzenia sklepów, by poznać szczegóły i nasze ceny.

W przypadku sklepu internetowego niezbędny będzie także regulamin napisany przez prawnika. Jest to jednorazowy wydatek w wysokości 200zł (jeśli kupuje się tylko wzorzec z instrukcją dostosowania go do swojego sklepu) lub 500zł (jeśli regulamin ma być przygotowany indywidualnie). Usługi te zamówisz w serwisie Prokonsumencki.pl - koniecznie skorzystaj z kodu rabatowego SUKCESSTRONY, co obniży cenę dowolnej usługi o 50zł.

Koszt zrobienia portalu, serwisu aukcyjnego, ogłoszeniowego itp.

Jak widzisz, wraz ze wzrostem skomplikowania strony, rośnie jej cena.

Nietypowe strony, jak portale internetowe, serwisy aukcyjne, czy ogłoszeniowe mogą kosztować od 10.000 do kilkudziesięciu tysięcy złotych, zależnie od stawianych przed nimi wymagań.

Warto w tym przypadku zapytać o wycenę przynajmniej kilka różnych firm tworzących strony internetowe.

Koszt zrobienia strony internetowej przez amatora lub profesjonalistę

Drugim znacznym czynnikiem, od którego zależy cena strony internetowej, jest jakość wykonawcy.

W Internecie mnóstwo jest ofert zrobienia witryny za 50 - 1000zł. Możesz być pewien, że taki wykonawca to amator, a jego dzieło będzie nadawało się do kosza. Pamiętaj, że strona ma reprezentować Ciebie - nie może więc wyglądać inaczej, niż świetnie.

Nie powinieneś także przepłacać. Oferty stworzenia stron powyżej limitów, które podaliśmy, są zdecydowanie przesadzone. Nie otrzymasz za to żadnej dodatkowej jakości.

Pamiętaj, by zawsze sprawdzać jakość wykonawcy przed powierzeniem mu zlecenia. Ustalcie sprawiedliwą cenę, aby każdy z was był zadowolony.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej zależnie od czasu?

Kwestia czasowa ma w przypadku stron internetowych raczej drugorzędne znaczenie. Wykonanie:

 • strony - wizytówki powinno zająć około tygodnia,
 • CMSu może potrwać 2 - 4 tygodnie,
 • sklepu internetowego pewnie zajmie miesiąc do dwóch,
 • bardziej nietypowej strony to kwestia kilku miesięcy.

Teoretycznie można spodziewać się, że jeśli chcesz mieć stronę w znacznie krótszym czasie, pewnie będziesz musiał dopłacić prawie o tyle procent więcej, o ile procent szybciej chcesz otrzymać gotową stronę w stosunku do powyższych norm.

Taka jest teoria, natomiast w praktyce nie da się procesu tworzenia witryny przyspieszyć bez obniżenia jej jakości. Czas realizacji powinien określić wykonawca. Jeśli go narzucisz, otrzymasz niedopracowany produkt.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Do funkcjonowania strony niezbędne jest wykupienie domeny (adresu internetowego) za 100zł rocznie i hostingu (zawsze włączonego komputera, na którym będą trzymane pliki) za około 450zł rocznie. Jeśli chcesz kupić te usługi w polskiej firmie, polecamy Zenbox.pl. Jeśli zaś język angielski nie stanowi dla Ciebie problemu, lepsza jest amerykańska firma DreamHost, z której usług sami korzystamy.

Darmowa książka dla planujących zakup strony internetowej

Książka Zamawianie stron i sklepów internetowych od A do Z

Jeśli planujesz zakup strony, koniecznie pobierz i przeczytaj naszą książkę elektroniczną "Zamawianie stron i sklepów internetowych od A do Z". Dowiesz się z niej między innymi:

 • które oprogramowanie wybrać
 • jak sprawdzić wykonawcę
 • jakie są całkowite koszty
 • co będzie potrzebne
 • na co zwrócić uwagę
 • jak założyć stronę wielojęzyczną
 • co zagwarantuje sukces sklepu
 • jakie treści muszą znaleźć się na stronie

Kliknij, by pobrać książkę ZA DARMO!