Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, które dostarcza Klientów

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej? Ile trwa?

Ile kosztuje i trwa pozycjonowanie strony internetowej
Zdjęcie autorstwa Christiana Ferrari

Ceny pozycjonowania wahają się od 20 zł do 5000 zł miesięcznie, zaś czas trwania od jednego miesiąca do dwóch lat.

Rozbieżności te wynikają ze sposobu, w jaki wykonywana jest usługa: ostrożnie, bezpiecznie i zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki Google lub szybko, nieetycznie i z ryzykiem otrzymania kary lub całkowitego usunięcia witryny z wyników wyszukiwania (co jest bardzo realnym zagrożeniem, a nie straszakiem).

W chwili pisania tego artykułu zajmujemy 1. miejsce w wyszukiwarce Google dla wyrażenia "pozycjonowanie stron internetowych", wyprzedzając ponad milion witryn konkurencji, która oferuje te usługi.

Znamy się więc na naszej pracy i możemy realnie powiedzieć, ile kosztuje i trwa pozycjonowanie strony internetowej.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Przedstawimy dwa sposoby wykonywania pozycjonowania i ceny, które im odpowiadają.

W skrócie: pozycjonowanie do około 500 zł miesięcznie zapewne skończy się dla Twojej witryny karą lub usunięciem z Google. Solidne firmy, które wiedzą, co robią, mają ceny zazwyczaj od 2500 zł do 5000 zł miesięcznie.

W dalszej części artykułu wyjaśnimy, dlaczego wybór taniej oferty to opieranie fundamentów marketingu firmy na ruchomych piaskach, oraz jak działają prawdziwi profesjonaliści. Jeśli nie masz jeszcze witryny, pewnie będziesz chciał także wiedzieć, ile kosztuje strona internetowa.

Tanie pozycjonowanie

Pierwszy sposób realizacji pozycjonowania oferuje 90% firm w branży informatycznej. Ich ceny wynoszą od kilkudziesięciu do około 500 zł miesięcznie, przy czym zdecydowana większość proponuje pozycjonowanie do 100 zł. To już powinno wzbudzić w Tobie wątpliwości, bowiem jaką usługę marketingową można przez miesiąc świadczyć za cenę jednej kolacji w restauracji?

Pozycjonowanie w tym przypadku jest wykonywane w taki sposób, że automatyczny program przemierza Internet i umieszcza gdzie tylko się da (fora dyskusyjne, sekcje komentarzy) odnośniki do Twojej witryny. Każdy taki odnośnik w teorii wyszukiwarka Google traktuje jako polecenie Twojej strony przez witrynę, na której ten odnośnik jest umieszczony.

Taka metoda działała przez wiele lat, aż do około 2014 roku, gdy Google poważnie wzięło się za witryny, które uzyskują takie odnośniki nie naturalnie dzięki swojej jakości i popularności, tylko przez automatyczne programy, pozyskujące w ciągu miesiąca dziesiątki tysięcy odnośników. Obecnie metoda ta traktowana jest jako manipulowanie wynikami wyszukiwania i witryny je stosujące dostają kary lub są całkowicie usuwane z wyników wyszukiwania.

Właśnie w taki sposób realizowane są usługi w cenach do 500 zł miesięcznie. Często wykonawcy obiecują też efekty w ciągu 1-3 miesięcy lub nawet uzależniają swoją wypłatę od osiągnięcia wysokiej pozycji przez Twoją witrynę. Mogą to obiecać, ponieważ ich praca ogranicza się do wpisania adresu Twojej strony do automatycznego programu. Jeśli się poszczęści, zarobią. Jeśli zaś strona dostanie karę, to już nie będzie ich problem - mają mnóstwo kolejnych chętnych.

Szerzej o błędach popełnianych przy zawieraniu umów pozycjonowania napisaliśmy w artykule o pozycjonowaniu bez efektów.

Bezpieczne i solidne pozycjonowanie

Na początku artykułu wspomnieliśmy, że zajmujemy 1. miejsce w wyszukiwarce Google dla wyrażenia "pozycjonowanie stron internetowych" (sprawdź). Prześcignięcie ponad miliona witryn konkurencji, która się w tym specjalizuje, zajęło nam 4 lata. Co ciekawe, nie pozyskaliśmy ani jednego odnośnika wyżej opisaną metodą, którą stosują inni.

Witryny naszych Klientów pozycjonujemy w ciągu 8 miesięcy z opcją dalszej współpracy - po tym czasie zawsze widać satysfakcjonujące nas i Klientów efekty. To długi okres czasu - owszem. Nie da się jednak zmusić Google, by szybciej podniosło pozycje strony. Jak w życiu codziennym, budowanie renomy musi trwać - istnieją specjalne mechanizmy w wyszukiwarce, które uniemożliwiają szybszy postęp (opisane w angielskiej Wikipedii).

Cena pozycjonowania wynosi 2000 zł netto miesięcznie. Jest to znacznie mniej, niż średnia pensja krajowa jednego tylko pracownika o średnich kwalifikacjach.

Wiesz już, ile kosztuje i trwa pozycjonowanie stron internetowych. Nasza firma, podobnie jak inni prawdziwi profesjonaliści, ma opracowaną własną metodę realizacji tej formy marketingu, która jest bezpieczna i skuteczna. Jeśli chcesz poznać szczegóły i jesteś gotowy na bycie liderem w swojej branży, skontaktuj się z nami przez formularz na stronie z ofertą.

Zdjęcie autora: Krzysztof Trynkiewicz - Manager pozycjonowania

Autor: Krzysztof Trynkiewicz - Manager SEO w agencji Sukces Strony

Manager pozycjonowania z 15-letnim doświadczeniem opartym na pracy przy kilkuset projektach, w tym międzynarodowych z ruchem powyżej 150 milionów miesięcznych użytkowników. Analityk sklepów internetowych, programista, autor publikacji prasowych, wywiadów w telewizji, radiu i prasie. Prelegent konferencji. Nadzorca systemu WordPress w Polsce. Absolwent kierunku Informatyka na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pozycjonujemy strony internetowe. Od 5 lat w czołówce Polski!

Pozycjonowanie stron internetowych

Od 5 lat i obecnie zajmujemy miejsce w ścisłej czołówce w wynikach wyszukiwania Google wyrażenia "pozycjonowanie stron internetowych" na całą Polskę, wyprzedzając przy tym niemal milion witryn konkurencji, która specjalizuje się dokładnie w oferowaniu pozycjonowania.

Jeśli Ty też chcesz osiągnąć sukces, zapoznaj się z naszą ofertą pozycjonowania stron internetowych lub jeśli chcesz pozycjonować samodzielnie - z naszym kursem pozycjonowania bez nauki informatyki!